Silahla toplantıya girip Belediye Eşbaşkanı’nı tehdit etti

AKP’li Mazıdağı Belediye Meclis üyesi Hikmet Erdin, silahla girdiği meclis toplantısında kolundan tuttuğu Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın’ı silahla tehdit etti. AKP’li Erdin, “Ben devletim, burayı başınıza yıkarım” tehditleri savurdu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetiminde bulunan Mardin’in Mazıdağı Belediyesi’nin Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, AKP’li Belediye Meclis üyesi Hikmet Erdin’in estirdiği teröre sahne oldu.  AKP’li Erdin, toplantıda Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın’ı silahla tehdit edip, hakaretlerde bulundu. 

Edinilen bilgilere göre, meclis toplantısının bugünkü oturumunun sonlanmasının ardından AKP’li Meclis üyesi Hikmet Erdin, kayyum döneminde yapılan Sanayi Sitesi’nin neden açılmadığını sordu. HDP’li üyeler ise, söz konusu sitede 3 milyon TL’ye yakın yolsuzluk olduğunu ve müfettiş incelemelerinin ardından sitenin işlevselleştirileceği yanıtı verdi. Aldığı bu yanıt üzerine AKP’li üye Erdin, toplantıda gerginlik çıkardı.

 TOPLANTIYA SİLAHLA GİRDİĞİNİ FARK ETTİ

Yaşanan sözlü tartışma anlarında Belediye Eşbaşkanı Özaydın, AKP’li Erdin’in silahlı olduğunu tespit etti. Eşbaşkan Özaydın, kapıda görevli olan polislere AKP’li Erdin’in neden silahlı içeriye alındığını sordu. 

‘BEN DEVLETİM BURAYI BAŞINIZA YIKARIM’ DİYEREK TEHDİT ETTİ

Ancak AKP’li Erdin’in polislerin yanında kolundan tuttuğu Eşbaşkan Özaydın’ı iterek, silahla tehdit ettiği ve hakaretlerde bulundu. Bununla da yetinmeyen Erdin’in, “Ben devletim burayı başınıza yıkarım. Silahımla da girerim” sözleriyle Belediye Eşbaşkanı Özaydın’ı tehdit ettiği öğrenildi.

Polislerin araya girerek silahını aldığı Erdin, kayyum döneminde belediyede işe alınan oğlu ve kardeşinin yanı sıra yanındaki bir korucuyla birlikte belediye meclis üyeleri ve Eşbaşkanın üzerine yürüdü. Yaşanan gerginlik polislerin müdahalesiyle sona erdi. Dışarıya çıkarılan Erdin, bir süre bekledikten sonra Eşbaşkan Özaydın’ı, “Buranın bir de çıkışı var” diyerek tehdit etmeyi sürdürdü. Bu anlar belediyenin güvenlik kameralarına da yansıdı.

Erdin’in ve araması üzerine belediye önüne gelen yakınlarının bina çevresindeki bekleyişlerini halen sürdürdüğü öğrenildi.

Olayın duyulması üzerine çok sayıda ilçe sakini de belediye binasın önünde toplanmaya başladığı bilgisine ulaşıldı.

BELEDİYE EŞBAŞKANI: ÇALIŞMALARIMIZI KALDIRAMIYORLAR

Konuya dair ulaştığımız Belediye Eşbaşkanı Nalan Özaydın, yaşananları doğrulayarak, “Kapıda nöbet tutan polisler anahtarla içeriye girmemize dahi izin vermiyor. Ancak AKP’nin kayyum dönemindeki Belediye Başkan Yardımcısı silahıyla girebiliyor” dedi.

Özaydın, “Kadın iradesini kabul etmeyen bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Dört ayda yaptığımız işler ve halkımızın belediyeyi sahiplenmesini kaldıramıyorlar” diye konuştu. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir